Ana sayfa Bankalar Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019

743
0

Kredi kullanımında en mühim olan kriterlerden biri sigortalı olmaktır. Sigortanın ehemmiyet arz etmesinin sebebi ise her bankanın kredi onay süreci için izlediği siyaset değişik olsa da, finans kurumlarının sigortalı olan kişilerin daha rahat kredi kullandırmasıdır.

Ek olarak Bkz: Kredi ön onayı nedir?

Kredi başvurusunda bulunan kişiler derecelendirme ile kredi notuna bakılarak incelenmektedir. Bundan dolayı “fazlaca iyi” derecesinde kredi notu bulunan satın alan sayısı azınlıktadır. Bilhassa sigortasız olan kişilerin kredi başvurusundan ilkin detaylı çözümleme yapabilmeleri için sigortasız kişilere kredi veren bankaları yazımızda listeledik…

Sigortasız kredi, en riskli olan satın alan grubu haricinde olan tüketicilere kullandırılabilen bir bankacılık ürünüdür. Bilhassa kara listede yer almayan ve sicili bozuk olmayan tüketicilerin sigortasız olması, kredi kullanamaması anlamına gelmemektedir.

Bu kişiler sigortasız kredi finansmanı elde eden kurumlardan kolaylıkla kredi alabilirler. Aslına bakarsak yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak bir kabahat olsa da, öğrenciler, ev hanımları ya da özgür mesleğini icra eden kişilerin sigortasız olması olağan bir durumdur. Bundan dolayı yaşantısına sigortasız devam eden kişiler gereksinimleri doğrultusunda kredi kullanmak istediklerinde, sigortasızlara kredi veren bankaları tercih ederek başvuruda bulunmalıdırlar.

Sigortasız Kredi Iyi mi Alınır?

Bankalar, geri dönüşümünün kolay olması açısından elbet ki kredi başvurusunda bulunan kişiler arasından sigortalı olan müşterilerine öncelik vermektedir. Zira tertipli bir gelire haiz olan ve kullanacağı krediyi tertipli bir halde ödeyebileceğini bankaya ispatlayan tüketici, finansal kurumlar için bir adım önde olma potansiyeline haizdir.

Sadece kişinin herhangi bir toplumsal güvencesi, sigortası olmaması ferdin kredi kullanıma engel değildir. Her yıl bankalar içinde yaşanmış olan rekabetten dolayı yeni kredi türleri ya da mevcut kredilerin yeni kampanyaları duyurulmaktadır.

Sigortasız bireyler de rekabetin doğurduğu bu kampanyalardan yada kredi ürünlerinden yararlanarak finansal gereksinimleri için nakit para elde edebilirler. Bunun için bankaların kampanyalarını takip etmeniz ve lüzumlu şartlara uygun olmanız yeterlidir. Bu şekilde sigortasız kredi ürününe müracaat yaparak siz de bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Almak İçin Lüzumlu Şartlar Nedir?

Sigortasız kredi alabilmek için herhangi bir bankaya başvuruda bulunduğunuzda ilk olarak, bankacılık ürünleri ile ilişkiniz olup olmadığına bakılmaktadır. Eğer bir bankada hesabınız var ise ya da kredi ve kredi kartı ürününü kullanıyorsanız ödeme durumunuz incelenmeye alınır. Bilhassa ödemelerine sadık olan ve gününde ödeme gerçekleştiren kişilerin bu aşamada kredi kullanma şansı daha yüksektir.

Söz mevzusu durum aynı bankada mevduat hesabı olan ve yüksek meblağlarda birikime haiz olan kişiler için de geçerlidir. Zira bu kategoride yer edinen bir kişilerin sigortasız olması, banka için bir problem teşkil etmeyecektir. Aksi durumda ise geçmişte yönetimsel takip olmuş ya da Merkez Bankası kara listesine girmişseniz kredi kullanmanız oldukça zor bir hal alır.

Bankaların sigortasız kişilerde aramış olduğu bir öteki kriter ise müracaat sahibinin adına kayıtlı evi, otomobili, taşınmaz bir mülkü olup olmadığıdır. Mal varlığı olan kişilere kredi kullandıran banka, bir adım daha kendini güvence altına almış olacağı için sigortasız olsanız da krediniz daha kolay onaylanacaktır.

Sigortasız Kredi Veren 6 Banka

Sigortası olmayan kişilere kredi veren bankalar için sıralama hazırlarken aslına bakarsak tüm bankaları sıralayabiliriz. Sadece bazı bankalar yalnız dönemsel olarak sigortasız kredi imkanı sunmuş olduğu için aşağıda belirli koşulları elde eden müşterilerine devamlı sigortasız kredi veren bankaları sıraladık…

Odeabank Sigortasız Kredi

Müşterilerine kredi kullandırma mevzusunda son aşama esnek davranan Odeabank, gelir belgesi beyan edemeyen sigortasız müşterilerine de kredi finansmanı sağlamaktadır. Üstelik bankanın faiz oranları, müşterinin kredi notuna nazaran belirlendiği için fazlaca uygun oranlar ile Odeabank’tan kredi kullanmanız mümkün.

Bankanın Nakit Hazır kampanyası ile sigortasız kredilere yüzde 1,29’dan başlamış olan faiz oranları sunulmaktadır. Sadece tertipli ödemeleri olan kişilerin kredi notları yüksek olduğundan daha uygun şartlarda kredi kullanabilmektedirler.

Müracaat için tıklayın.

Güvence Bankası Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi imkânı sunan bankalar içinde Güvence Bankası’da yer verilmiştir. Banka maksimum kredi tutarını müşterinin yer almış olduğu gruba nazaran düzenlemekte olup, krediyi maksimum 48 ay vadelendirmektedir.

Bundan dolayı 48 aya varan vadeler ile avantajlı kredi seçeneklerini değerlendirmek isteyen sigortasız kişilerin, tek yapması ihtiyaç duyulan en yakın Güvence Bankası şubesini ziyaret etmektir. Banka yetkilileri güncel faiz oranları ve kredi kullandırımına yönelik lüzumlu evrakları tarafınıza detaylıca bildirecektir…

Müracaat için tıklayın.

Akbank Sigortasız Kredi

Sigortasız kişilere kredi veren bir öteki banka Akbank’tır. Müşterilerinin süratli müracaat yapabilmesini önemseyen Akbank, neredeyse tüm kanalları üstünden kredi müracaatında bulunulmasına olanak tanımaktadır.

Bankanın gelir belgesiz kredi ürünü için belirlediği en fazla vade ise 48 aydır. Lüzumlu belgeleri bankaya sunarak sigortasız kredi başvurusunda bulunan müşterilere hususi faiz oranı sunulmaktadır.

Müracaat için tıklayın.

Enpara Sigortasız Kredi

Mühim bir ihtiyacınız için acil nakit gereksinimlerinizde sigortasız olmanızı dert etmeyin. Enpara.com sigortası olmayan, gelir belgesi ibraz edemeyen kişilere de finansman sağlamaktadır.

Tüketici kredisi başvurularını QNB Finansbank şartları kapsamında değerlendiren Enpara, sigortasız kredi başvurunuzu inceledikten sonrasında pozitif yönde neticelenmesi durumunda aynı gün kredi tutarınızı hesabınıza aktarmaktadır. Bilhassa Enpara.com’da hali hazırda mevduatı bulunan sigortasız kişilerin, kredi başvurularının pozitif yönde neticelenmesi daha olağandır.

Müracaat için tıklayın.

İş Bankası Sigortasız Kredi

İş Bankası sigortasız kredi kapsamında belirli bir limite kadar kredi kullandırabilmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılması ihtiyaç duyulan vade ise azami 48 ay olarak belirlenmiştir.

İş Bankası müşterisi olanlar başvurunun öncesinde güncel faiz oranları ve kredinin kullanıma dair şartları şubelerden detaylı öğrenebilirler. Zira faiz oranları vade sayısına ve kredi kullanımında beyan edilen öteki evraklara nazaran değişkenlik gösterebilmektedir.

Müracaat için tıklayın.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi

Kamu kurumları sigortasız kredi kullanımına, hususi bankalar kadar sıcak bakmadığı için bireysel tüketici kredisi ürünü dahilinde değişik taleplerde bulunmaktadır. Mesela kefil talep edilmesi ya da yaşam sigortası yaptırma zorunluluğu şeklinde şartlar aranmaktadır.

Bu koşulları elde eden gelir belgesiz kişiler Ziraat Bankası’ndan kredi alabilirler. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’nda mevduat hesabı bulunan ve hali hazırda birikimi bulunan kişiler de daha rahat kredi kullanabilirler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here