Ana sayfa Bankalar Şubeye Gitmeden Erken Kredi Kapatma Nasıl Yapılır?

Şubeye Gitmeden Erken Kredi Kapatma Nasıl Yapılır?

578
0

Şubeye gitmeden erken kredi kapatma, bankaya gitmeden kredi kapatma, bankaya gitmeden kredi kapatmak iyi mi olur? ile alakalı detayları yazımızın devamında veriyor olacağız. Bankalar günümüzde oldukça yaygın kullanılan finans kuruluşlarıdır. Bankalar ile emek harcayarak nakit problemlerinizi çözebilir, geniş hacimli işlemleriniz için bankalardan destek alabilirsiniz. Sadece bazı durumlarda kredi vadeleri uzun gelebilir ve kredinizi anında erkenden kapatmak isteyebilirsiniz. Peki bu işlemi iyi mi yapabilirsiniz? Kredi erken kapatma iyi mi yapılır?

Kredi Erken Kapatma Nedir?

Kullandığınız krediler, belirli taksit ve ödeme imkanları ile sunulmaktadır. Bu imkanlar dahilinde kredinizi tertipli olarak ödediğinizde sicilinizi düzeltebilir, kredi notunuzu da yüksek tutabilirsiniz. Sadece bazı durumlarda kredinizi erkenden kapatmak isteyebilir, erken kapama yaparak da karlıçıkabilirsiniz. Erken kapama, kredinin vade tarihinden öncesinde kapatılması anlamına gelmektedir. Erken kapatma yapmak istiyorsanız bu işlemin adımları oldukça kolay adımlardır.

 

Sadece ticari kredilerde erken kapama bedeli adı altında bir karşılık alındığı da doğrudur. Eğer krediniz bireysel bir kredi ise bu biçim bir karşılık ödemeden, aksine faiz oranı düşürülerek fazlaca karlı bir halde kredinizi erken kapama seçeneklerine faydalandırabilirsiniz. Peki bu işlem iyi mi yapılır? Kredi erken kapama iyi mi yapılır?

Şubeye Gitmeden Erken Kredi Kapatma Iyi mi Yapılır?

 

Oldukça dört gözle beklenen konulardan birisi de, şubeye gitmeden web bankacılığı üstünden kredi kullanılıyorsa, şubeye gitmeden de bu krediyi kapatabilir miyim tarzında olmaktadır. Peki şubeye gitmeden kredi kapatma iyi mi yapılır? Erken kredi kapatma iyi mi oluyor?

Nerede ise tüm bankalar dijitalleşmiş olsa da, tüm bankacılık işlemlerini web üstünden yada mobil uygulamalardan yapmak mümkün olmuyor. Bazı işlemlerde bankalar sizleri şubelere çağrı edebiliyor. Hatta web üstünden kredi bile kullansanız, bazı durumlarda bu kredilerin onaylanması için sizi yeniden şubeye bile çağrı edebiliyorlar. Kredi kapatma işlemleri de bu örneğe ışıkla aynı şekilde aşama kaydediyor diyebiliriz. Bankalar ne yazık ki web üstünden kredi kapatma işlemi yapmıyorlar.

Sorumuza kısa bir yanıt vermek gerekirse, şubeye gitmeden erken kredi kapatma yapmak mümkün değildir. Kredinizi vade tarihinden ilkin kapatmak istiyorsanız bankanızın bir şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Bu sebeple web bankacılığında krediyi ödemek istediğinizde, yalnızca vadesi gelmiş borçları ödeyebilir, ileri tarihindeki borçları ödeyemezsiniz.

Erken Kredi Kapatma Iyi mi Yapılır?

Şubeye gitmeden kredi kapatmanın mümkün olmadığını yazımızın ilk bölümlerinde anlattık. Şubeleri ziyaret ederek kısa sürede bu işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi de bildirebiliriz. Mesela kredi kullandığınız şubeye giderek bankacılık işlemlerini başlatabilir, kredinizin aynı gün içinde kapanmasını sağlayabilirsiniz. Kredi borcu olan bir otomobil bile satıyorsanız, aynı gün içinde kredi borcunu kapatabilir ve aracın satışını yapabilirsiniz.

Bu durumun birazcık şaşırtıcı bulunduğunu farkındayız sadece şube üstünden meydana getirilen işlemlerin de gene internetten yapacağınız işlemler kadar süratli bulunduğunu belirtebiliriz. Gene bağlı olduğunuz bankanın şube yada satın alan hizmetlerini arayarak işlem adımları hakkında informasyon alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here