Ana sayfa Bankalar Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

575
0

Taksitli Nakit Ön ödeme, tüm banka müşterilerinin minimum bir kez duyduğu bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartını etken olan kullanan müşteriler bu ürünü duymuş ve genel anlamda de kullanmıştır. Nakit ön ödeme genel olarak kredi kartına tanımlanır ve taksitli olarak kullanıma sunulabilir. Peki Taksitli Nakit Ön ödeme nedir?

Taksitli Nakit Ön ödeme Nedir?

Nakit ön ödeme, ihtiyacına uygun bir halde kullanılırsa oldukça güzel bir özellik taşır. Kart limitinizin uygun olmasıyla birlikte nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Doğrusu nakit ön ödeme için fazladan bir limittanımlanmasına da gerek kalmamıştır, kartınızın kullanılabilir limiti sizin çekebileceğiniz nakit tutarı da gösteriyor diyebiliriz. Bu sayede acil nakit ihtiyaçlarınızda kredi başvurusu yapmaktan daha mantıklı gördüğümüz bu sistem, herhangi bir müracaat gerekmeden direk ATM üstünden çekim yapmanıza olanak sağlıyor.

Yeni düzenlemelere nazaran kredi kartımızdan en fazla 12 taksit olarak nakit ön ödeme çekebilir ve üstünde bir vade oranı belirleyemeyiz. Yeni yasaya nazaran 12 taksitin üstünde bir nakit ön ödeme kullanımı mümkün olmuyor.

Taksitli Nakit Ön ödeme özelliği tüm bankaların sunmuş olduğu bir özelliktir. Kredi kartı kullanıp ödemeleri tertipli olan tüm müşteriler bu üründen faydalanabilir ve işlemlerini bu şekilde yapabilir. Ödemelerinizde düzensizlik var ise ve 3 aydan fazla bir sürede kredi kartınızın asgari tutarını ödemişseniz bankanız size nakit ön ödeme özelliğiniz sunmayabilir. Bu tamamen sizinle ilgili bir durumdur.

 

Nakit Ön ödeme Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Nakit ön ödeme başvurusu aslına bakarsak bir çok müşteride tanımlıdır. Sadece ATM’den para çekemiyorsanız bu özelliğe banka kanalı ile başvurmanız gerekir. İnternet bankacılığı üstünden, direkt şubenize giderek yada telefon bankacılığı ile bu özelliği kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ödemelerinizde herhangi bir gecikme yada problem yoksa nakit ön ödeme özelliğiniz tanımlanacaktır.

Hangi Bankalar Nakit Ön ödeme Verir?

Söylediğimiz benzer biçimde, kredi kartı ürününü sunan tüm bankalar nakit ön ödeme verir. Tertipli olarak kart kullanan müşterilere de aslına bakarsanız kartında bu özellik açık olarak teslim edilir. Ödemelerinizde düzensizlik tespit edilirse nakit çekim imkanınız da kısıtlanabilir.

Nakit Ön ödeme Iyi mi Kullanılır?

Mesela taksit kısıtlaması olan bir sektörde 2.000 TL‘lik bir alışveriş yapmanız gerekiyor. Bu sektör kredi kartına taksit yapmıyorsa, siz bu 2.000 TL‘lik tutarı ATM’den 12 ay taksitle çekebilir ve ürünü alacağınız firmaya nakit olarak ödersiniz. Bankaya geri ödemesi de 12 taksit üstünden yapılır. Bir öteki ifade şekiliyle de uzun yoldan kredi kartına taksit yapmış sayılırsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here