Ana sayfa Bankalar Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Nedir?

634
0

Taşıt Kredisi, sıfır yada ikinci el vasıta alabilmek için kullanabileceğiniz bireysel ve ticari olarak ayrılabilen bir tüketici kredisi türüdür. Taşıt kredisini, yalnızca taşıt (otomobil) alırken kullanabilirsiniz ve ödeme direk olarak satıcıya yapılır. Bununla birlikte taşıt kredilerinde, kredi sona erene kadar aldığınız araca rehin koyulur ve aracın gerçek sahibi olarak krediyi kullandığınız banka görünür. Peki taşıt kredisi nedir? Taşıt kredisi kaç ay vade ile kullanılır? Taşıt kredileri iyi mi ayrılır?

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi, yalnızca vasıta alırken kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Taşıt kredisi bitene kadar aracın satışını yapması imkansız ve başkasına devir edemezsiniz. Taşıt krediniz sona erene kadar aracın gerçek sahibi olarak ilgili banka görünecek ve noter satışı gerçekleşmeyecektir.

Taşıt Kredisi Kaç Ay Vade İle Kullanılır?

1 ile 48 ay içinde vadeler ile taşıt kredisi kullanmanız mümkün. 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay olarak kredi başvurunuzu yapabilir ve taksitlerinizi görebilirsiniz. Sadece belirtmekte yarar var ki, kredi başvurularının değerlendirme sürecinde kişinin aylık ödeme gücü de değerlendirme kriterleri içinde yer alır. Eğer aylık taksidiniz aylık geliriniz yanında yüksek bir yere sahipse kredinin onaylanması zor olacaktır. Bu sebeple başvurularınızı birebir alan kişi temsilcileri ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgilendirme
Bahsettiğimiz şeklinde satın alacağınız araçların değerleri banka tarafınca tespit edilir. Bununla birlikte kredi kullanabilmeniz 2. el araçlarda aracın yaşı da mühim bir etkendir. Bir çok banka yaş olarak 5 yaşın üstündeki araçlara kredi vermeyecektir.

Vasıta Tutarının Ne Kadarına Kredi Kullanabilirim?

50.000 TL ve altında olan araçların bedelinin %70’i kadar kredi kullanabilirsiniz. 50.000 TL ve üstündeki araçlar için ise gene 50.000 TL’lik kısıma %70, üstünde kalan kısımın da %50’sini geçmeyecek şekilde kredi kullanabilirsiniz. Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredilerinde bu bedeller banka tarafınca tespit edilir. Mesela sıfır bir vasıta alıyorsanız, firmanın belirlemiş olduğu satmaca tutarı dikkate alınacak bunun üstünden %70 hesaplaması yapılacaktır. İkinci el bir vasıta satın alıyorsanız da aracın kasko bedeli baz alınacaktır.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar hakkında data almak istiyorsanız Taşıt Kredileri bölümümüzde tüm bankaların kampanyalarına ulaşabilir ve kampanyalar üstünden derhal müracaat yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here