Ana sayfa Bankalar Teb 72 Ay Yapılandırma 2019

Teb 72 Ay Yapılandırma 2019

755
0

Teb 72 Ay Yapılandırma

Bireysel kredilerde ve kredi kartlarında bankacılık sektörüne dair çıkarılan ve borçların 72 aya kadar tekrardan yapılandırılmasına olanak tanıyan yönetmelik geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Bu yönetmeliğin değişikliği ile tüketicilerin giderek artan kart borçlarının kolay ödenebilmesi ve bireysel kredi ürünlerinde yatırılamamaya başlanan taksitlerin düzene girebilmesi hedeflenmektedir.

Türk Iktisat Bankası ‘da ilgili yönetmelik kapsamında müşterileri tarafınca gelen taleplere cevap vererek, TEB 72 ay yapılandırma işlemi gerçekleştirmektedir.

Böylelikle bankanın müşterileri maksimum 72 ay ile sınırı olan olan bu avantajdan yararlanma imkânı bulmuş oluyor.

Teb 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Söz mevzusu yönetmeliğin değişikliğinde, kredi kartı sahiplerinin mevcut borç bakiyelerinin en fazla yetmiş iki ay olmak suretiyle taksitlendirme yapılabileceği de yer aldı.

72 ay ile sınırı olan olan bu taksitlendirmenin yapılabilmesi için kart sahiplerinin talepte bulunması gereklidir. TEB 72 kredi kartı yapılandırma talebinde bulunmak isterseniz aşağıdaki başlıktan yapılandırmanın iyi mi yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Teb 72 Ay Kredi Yapılandırma

Belirli bir süre ilkin satın aldığınız kredi paketinin ödemelerinde artık güçlük çekiyorsanız ya da paketi satın aldığınız süre aralığında faizler yüksek, şuan ise oranlarda düşme yaşandıysa TEB 72 ay kredi yapılandırmasından yararlanabilirsiniz.

Bu işlem için bankanın güncel faiz oranları, öteki çıkarılacak olan harcamalar ve toplam maliyet hakkında ilk olarak şubelerden informasyon almanızı tavsiye ederiz.

Ek olarak borcunuzu asla ödememe benzer biçimde bir durumunuz var ise TEB 72 ay kredi yapılandırma fırsatından yararlanamazsınız. Şundan dolayı bu yapılandırma takibe düşmemiş olan kredi borçlarını kapsamaktadır.

Teb 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

TEV 72 ay yapılandırma işleminin gerçekleşebilmesi için ilk olarak bankanın müsaade etmiş olduğu kanalları kullanarak, taksitlendirme talebinde bulunmalısınız.

Bunun için bankanın tahsilat birimiyle irtibata geçmeniz ve ne kadar süreyle kart borcunuzun yapılandırılmasını istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Tahsilat birimi meydana getirilen bu başvurunun peşinden bazı evrakları şubeye teslim etmenizi isteyecektir.

Söz mevzusu evrakların teslimatından sonrasında araştırma süreci başlatılacak olup, kredi notunuza ve öteki kriterlere gore değerlendirme yapılarak netice tarafınıza bildirilecektir. Pozitif bir netice üstüne kredi kartınızın mevcut borç bakiyesi kadar yapılandırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

TEB 72 ay yapılandırma işleminin tercih edilmesi durumunda, müracaat yapılarak taksitlendirilen kredi kartının kullanımına kapatıldığını unutmayınız. Ek olarak müşterinin siciline de meydana getirilen yapılandırmayla ilgili bir kayıt atılmaktadır.

Şundan dolayı ileriki tarihlerde tekrardan taksitlendirme işlemi için müracaat icra eden kişiler, yeni yapılandırmanın kaydı sebebiyle red cevabı almaktadırlar. Bu yüzden Türk Iktisat Bankası’na yapılandırma başvurusu, bu işleme en oldukça ihtiyacınız olan bir dönemde yapmanız sizin için yararlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here