Ana sayfa Bankalar TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

784
0

Ticari ve bireysel müşterilerinin gereksinimlerine lüzumlu desteği sağlamak amacıyla hizmet ağını genişleten Türk Iktisat Bankası, kişilerin kredi müracaat neticelerini kolaylıkla öğrenebilmeleri için Başvurum Nerede uygulamasını geliştirmiştir.

TEB kredi müracaat sonucu öğrenme işleminin iyi mi yapıldığını ve bankanın bu mevzuda hizmet vermediği öteki kanalları yazımızda bulabilirsiniz…

TEB Kredi Başvurusu Ne Vakit Sonuçlanır?

Türk Iktisat Bankası, yenilikçi biz çizgiye haiz olduğundan her geçen gün kredi ürünlerinde de yenilikler yapmaktadır. Müşterilerinin gerekseme tipine gore kredi sunan banka, uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla da tüketicilere destek olmaktadır.

Tüketicilerin ise avantajlı kredi paketlerinden yararlanabilmeleri için talepte bulunmaları gerekmektedir. Müracaat icra eden tüketiciler çoğu zaman bu sürecin ne süre sonuçlanacağını ve bankanın ne süre geri dönüş yapacağını merak ederler.

Banka, kredi başvurusunda bulunan fertleri incelemek için ilgili operasyon departmanına belirli bir süre tanır. Çoğu zaman bu süre 1-3 iş günü arasındadır.

Eğer belirtilen bu süre içinde bankanızdan tarafınıza herhangi bir geri dönüş yapılmadıysa, TEB kredi sorgulama hizmetlerinden faydalanarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

TEB Kredi Sorgulama

Türk Iktisat Bankası kredi müracaat sonucunu öğrenmek için şubeleri, telefon bankacılığını ve Başvurun Nerede sayfasını kullanabilirsiniz.

Sadece süratli bir halde sorgulama yapmak amacındaysanız TEB online platform hizmeti olan Başvurum Nerede sayfasını kullanmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır. Bu sayfa, bankanın resmi web sitesinde bulunmakta ve 3 aşamalı bir sorgu ekranından oluşmaktadır.

İlk aşamasında kişisel bilgilerinizi yazdıktan sonrasında derhal aşağısında yer edinen güvenlik koşunu doğru bir halde kutuya yazınız. İkinci aşamasında başvuruda bulunduğunuz kredinin çeşidine gore ürün seçimi yapınız. Devam tuşuna tıkladığınızda ise son aşamaya geçerek anında sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi talebinde bulunan bir satın alan TEB kredi sorgulaması yaptırmak için şubelerdeki bireysel satın alan temsilcileriyle de irtibata geçebilir. Bunun için yetkili kimlik belgesinin ibraz edilmesini ya da kredi referans numarasının iletilmesini isteyecektir.

Şubeler haricinde Türk Iktisat Bankası’ndan kredi çekmek için yaptığınız müracaatın sonucunu telefon bankacılığı vasıtasıyla da öğrenebilirsiniz. Bu hizmet kanalını kullanarak sorgulama yaptırmak istiyorsanız, 0850 200 0 666 numaralı TEB telefon bankacılığını aramanız ve sesli kayıt sistemiyle satın alan temsilcisine ulaşmanız kafi olacaktır.

Sistemin sizi temsilciye yönlendirmesinin peşinden, müracaat sonucunuzun sorgulanabilmesi için temsilcinin tarafınızdan T.C. kimlik numarası talep edeceğini unutmayınız. Bu sebeple sorgulama bu numara yardımıyla gerçekleşebilmektedir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here