Ana sayfa Bankalar Teb Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Teb Kredi Kartı Yapılandırma 2019

638
0

TEB, tüketicilerin talepte bulunmaları durumuna nazaran çeşitli harcama limitleri tanımlayarak bünyesinde bulunan kredi kartlarını müşterilerine tahsis etmektedir. Harcamaları doğrultusunda kartlarını kullanan tüketiciler ise borçlarını, belirlenen ödeme tarihlerinde maksimum seviyede yatırmadıkları takdirde ödeme temerrütlerinin oluşması söz mevzusudur.

Bu durumda mali sicil durumunun kötüye gitmesini istemeyen tüketiciler çoğu zaman borçlarını tek çatı altına toplamak ve kolay ödeme şekillerinden yararlanmak isterler. İşte tüketicilerin bu isteklerine cevap verebilmek için Türk Iktisat Bankası, tüm müşterilerine TEB kredi kartı yapılandırma işlemini önererek tüm borçlarını kapatma fırsatı sunmaktadır.

TEB kredi kartı yapılandırması yardımıyla bankaya olan kredi kartı borç tutarınızı ya da öteki bankalara ilişik kredi kartı ürünlerinizin borçlarını taksitlendirebilirsiniz. Ne şekilde mi? Başvurunuzun onaylanması durumunda öteki bankaya ilişik olan kredi kartı ürününün tüm borcu Türk Iktisat Bankası tarafınca kredilendirilerek taksitlendirilir.

Veyahut TEB kredi kartı borç bakiyenizi artık tertipli ödeyemeyeceğinizi belirterek yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Eğer bu işlemi başka bir banka için yaptırdıysanız, sizin tek yapmanız ihtiyaç duyulan yapılandırma işlemlerinin gerçekleşmesinin arkasından ilgili bankayı arayarak tüm borcunuzun kapatıldığına dair data vermek ve hesabınızın kapatılmasını sağlamaktır.

Teb Kredi Kartı Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Kredi kartı yapılandırma işlemi borçlu kişinin başvurusu üstüne bankanın onay vermesi durumu ile gerçekleşmektedir. TEB kredi kartı yapılandırılmasından yararlanmak istediğinizde en yakın şubeyi ziyaret etmeniz ve durumunuzu sözlü olarak beyan etmeniz gerekmektedir. Bu beyanatın arkasından banka yapılandırma ile ilgili kredi notu ve benzeri hususları çözümleme ederek size yanıtını bildirecektir.

Eğer müracaatınızın cevabı pozitif olursa bankanın uygulayacağı faiz oranlarını kabul ettiğinize dair sözleşme düzenlenerek imzalamanız istenecektir. Bu oranları dikkatli bir halde incelemeli ve mevcut kart borçlarınızdan oldukca fazla zarar almadan kurtulabilmeniz için faizleri iyi değerlendirmelisiniz.

Hatta bu mevzuda banka personelinden detaylı bir ödeme planı da talep edebilirsiniz. Buna nazaran kendinize finansal bir yol haritası çizebilir ve faiz oranlarını uygun bulmanız durumunda sözleşmeyi imzalayarak kart borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Teb 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı ürününün zafiyete uğramış olduğu kabul edilmiş olan bireyler haricinde belirlenen kriterlere uyan hepimiz TEB 72 ay kredi kartı yapılandırma imkânına haiz olabilirler. Yapılandırma kapsamındaki söz mevzusu kriterler şu şekildedir:

  • Kredi notunun belirlenen seviyede olması,
  • Son kredi kartı ödemelerinde bilhassa asgari tutarların ödenmesinde bir gecikme olmaması,
  • Müracaat icra eden kişinin birinci ya da ikinci grup tüketicilerden olması,
  • Kredi notunda son döneme bakılarak ciddi bir düşüşün gözetilmemesi,
  • Kredi kartı borcunun takibe düşmemesidir. (Kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarında belirtilen meblağının, 90 gün süresince ödenememesi durumunda temerrüt faizi uygulanarak yasal takip süreci başlatılmasına takibe düşmek denilmektedir.)

Teb internet sayfası: www.teb.com.tr/

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Türkiye Iktisat Bankası’na ilişik kredi kartınızın borçlarınızı Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak mevzuyla ilgili detaylı data edinebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here