Ana sayfa Bankalar Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

593
0

İhtiyaç görüldüğü anda kişinin başvurusu üstüne kredi kullandıran bankalar, son dönemlerde 3 ay ertelemeli kredi ürünleriyle de dikkat çekmektedir. Halden anlayan bankalardan birisi de Vakıfbank olduğundan müşterilerinin talepleri doğrultusunda ödemesiz bir dönem geçirmelerine imkân tanımaktadır.

Bu avantajdan yararlanarak, finansal durumunu rahatlatmak isteyenler için Vakıfbank 3 ay ertelemeli krediözelliklerini ve faiz oranlarını yazımız içinde paylaştık. Ek olarak ertelemeli kredi ürününe iyi mi müracaat yapıldığını merak edenler için de müracaat yayınlarını ve lüzumlu evrakları alt başlıklarda açıkladık…

Ek olarak Bkz: Ertelemeli Kredi Nedir?

Kredinin ilk kullanım zamanından itibaren 3 ay ödemesiz dönem geçirilmesine olanak tanıyan ürüne Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi adı verilmektedir. Bankanın müşterilerine hususi sunmuş olduğu bu ürün, dönem dönem tüm kredi türlerinde uygulanabilmektedir.

Vakıfbank’ın güncel 3 ay ödemesiz dönem sunan kampanyası ise Kamu Personeline Hususi Kredi lansmanıyla geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Bu kredi türünden kamu kurum ve kurumlarında çalışmakta olan memurlar ve kadrolu işçiler yararlanabilmektedir. Bankanın dönemsel kampanyalarını takip ederek gerekseme, taşıt ve konut kredilerinde 3 ay erteleme imkânından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi ürünün en belirgin özelliği ödemelerin 3 ay sonrasında başlamasıdır. Söz mevzusu kredinin çekilmiş olduğu tarih baz alınarak, 3 ay sonrasında için ilk ödeme tutarınızı yatıracağınız bir ödeme planı hazırlanmaktadır.

Ek olarak 3 ay ayda bir taksit ile planın hazırlanması da birçok tüketicinin bu kredi ürününü seçmesine niçin olmaktadır. Kredinin öteki özellikleri incelendiğinde ise aylık eşit taksitlerin sunulması ve değişken taksit seçeneğinin de olması tüketicilere avantaj kazandırmaktadır.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Vakıfbank tarafınca sunulan 3 ay ertelemeli kredide, çekilecek olan limite bakılırsa faiz oranı belirlenmektedir. Vade seçeneği tüm limitlerde durağan(durgun) olmakla beraber 03-48 ay şeklinde sunulmaktadır. Başvuruda bulunduğunuz kredi tutarı bin ile 10 bin TL aralığında ise bankanın uygulayacağı güncel faiz oranı yüzde 1,16’tır. Bu oran üstünden 10 bin TL kredi kullandığınızı hesaplarsak, aylık taksit tutarınız 287,03 TL ve kredi tahsis tutarı 50 TL olacaktır.

Limit 10.000-90.000 TL aralığında ise yüzde 1,14 faiz oranı uygulanmaktadır. Söz mevzusu faiz oranı ile 90.000 TL kredi çektiğinizi düşünürsek, aylık taksit tutarınız 2.569,85 lira olurken kredi tahsis tutarı 450 TL olarak belirlenecektir.

Senelik yaşam sigortası için belirlenen ücrette ise müracaat sahibinin yaşı ve kullandığı kredi limiti ehemmiyet arz etmektedir. Bu iki ürünün haricinde Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi için üçüncü bir seçenek olarak kredi tahsis tutarının alınmadığı ürünü bulunmaktadır. Bu ürün 1.000-90.000 TL aralığında kredi başvurusunda bulunanlara hususi yüzde 1,25 faiz oranı ile sunulmaktadır.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi için kefil ön şartı aranmamaktadır. Bundan dolayı şahsen şubeye müracaat ederek kredinin kullanımına dair başvuruda bulunabilirsiniz. Sadece şube kredi notunuzun düşüklüğü ve benzeri sebeplerle lüzumlu görürse tarafınızdan kefil isteyebilir. Ek olarak ertelemeli kredi imkânından yararlanmak için web üstünden de müracaat yapabilirsiniz.

Bunun için bankanın resmi internet sayfasında yer edinen “Derhal Başvur” butonunu kullanabilirsiniz. Oluşturulan yeni sekmede alan kişi detayları, başvurulan kredinin detayları, kişinin gelir ve emek verme detayları istenmektedir. Lüzumlu detayları doğru bir halde girdiğinizden güvenli olduktan sonrasında “Onay” kısmına geçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank’tan kullandığınız kredinin türüne bakılırsa başvurunuz esnasında kredi kullanımı için lüzumlu olan belgeler istenmektedir. Bu mevzuda detaylı data almak için şubelere uğrayabilir ya da 0850 222 0724 numaralı davet merkezini arayabilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here