Ana sayfa Bankalar VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

674
0

Çoğunlukla lüzumlu ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla meydana getirilen kredi başvuruları kimi zaman de yatırım amaçlı gerçekleştirilmektedir. Her iki amaç doğrultusunda da belli oranda nakde gereksinim duyan kişiler, başvuruda bulunduktan sonrasında sürecin iyi mi işlediğini ve ne vakit tamamlanacağını merak ederler.

Yazımız içinde Vakıfbank kredi başvurusunda bulunan kişiler için başvurunun sonuçlanma zamanını ve kredi sorgulamasının iyi mi yapıldığını kapsamlı bir halde aktardık…

VakıfBank Kredi Başvurusu Ne Süre Sonuçlanır?

Vakıfbank kredi müracaat kanallarından birini kullanarak ilgili kredi ürünü için müracaatınızı ilettiniz. Bu işlemin web üstünden ya da SMS kanalıyla yapılması sonucunda lüzumlu evrakların tanzimi için Vakıfbank tarafınca şubeye çağırılırsınız. Şubeye müracaatınıza dair bilgileriniz alınarak sisteme kaydı yapılır.

Bu aşamadan sonrasında kredi müracaat sonuçlanma süreci işlemeye adım atar. Talebiniz bankanın genel merkezine gönderilir ve burada gelir durumunuz, daha önceki kredi ödemeleriniz, şuan ki borç durumunuz benzer biçimde kriterler incelenmeye adım atar.

Söz mevzusu araştırma averaj olarak 1 ile 3 gün içinde son bulabilir. Bundan dolayı Vakıfbank kredi başvurususonuçlanma süresi için averaj 1-3 iş günü diyebiliriz. Fakat bazı kredilerin daha süratli incelenmesi mümkün olduğundan başvurduğunuz kredi türü bireysel krediler içinde yer alıyorsa aynı gün içinde cevap alabilmeniz de mümkün.

VakıfBank Kredi Sorgulama

Vakıfbank kredi sorgulama için pek oldukça bankacılık kanalını kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki 0 850 222 0 724numaralı satın alan hizmetlerini arayarak, kredi başvurunuzun hangi aşamada bulunduğunu satın alan temsilcisine sormaktır. Temsilcinin yönelteceği birkaç güvenlik sorusuna doğru yanıtlar verdikten sonrasında müracaatınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank kredi sorgulama için uygulayabileceğiniz öteki yöntem ise bankanın şubelerini ziyaret etmektir. Ziyaretiniz esnasında kimliğinizin yanınızda bulunması yeterlidir. Şubelerde vazife alan bireysel satın alan temsilcileri, kredi başvurunuz ile ilgili tüm detayları tarafınıza aktarabilir.

Son olarak kredi başvurunuzun takibini yapmak için web bankacılığını da kullanabilirsiniz. Müracaat takibinde online bankacılık kanalı olarak kullanılan Vakıfbank web şubesi, müracaatta bulunduğunuz kredinin sonucunu görüntüleme imkanı vermektedir.

Sadece bunun için bankanın resmi internet sayfasını ziyaret ettiğinizde Bireysel ya da Kurumsal satın alan olarak sisteme giriş yapabilmeniz için web bankacılığı kullanıcısı olmanız ve giriş şifresi edinmeniz gereklidir. Esasen Vakıfbank web bankacılığı kullanıcıysanız ve kişisel şifreniz mevcutsa kısa sürede kredi başvurunuzu sorgulatabilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here