Ana sayfa İhtiyaç kredileri Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

659
0

Aylık bütçelerini zorlamadan ödeme yapmak isteyen emekliler için Yapı Kredi Bankası, yüzde 1.27’ten başlamış olan faiz oranları ile finans desteği sağlıyor. Bilhassa düşük limitli kredi desteği almak isteyen kişiler, Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu peşinden değişik vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyorlar. Yapı Kredi emekli kredisi ile ilgili özelliklerini, hesaplama örneğini ve müracaat yayınlarını al başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Emeklilik hakkı kazanmış yurttaşlarımızın bireysel gereksinimlerini karşılayabilmesi için çeşitli kredi paketleri hazırlanıyor. Yapı Kredi emekli kredisi de bunlardan bir tanesi olup, aylık taksit tutarını cüzdanlarına yük etmek istemeyen bireylerin tercihi oluyor. Zira banka, 1.000 TL üstü tüm kredi başvurularını değerlendirmeye almakta ve uygun bulunması halinde değişik vade alternatifleriyle finansman kullandırmaktadır.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın Emekli Paketi ürününe müracaat yaparak, maaşınızı bu bankadan almayı kabul ederseniz avantajlı Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. T.C. Toplumsal Güvenlik Kurumu (BAĞ-KUR, Emekli Sandığı ve SSK) emeklilerine hususi oluşturulan bu paket, gerekseme duyduğunuzda uygun faizli kredi olanaklarından yararlanmanızı sağlıyor. Üstelik emekli maaşınızın yatırılmış olduğu vadesiz hesaptan işletim tutarı alınmıyor ve birçok platform üstünden parasız havale yapılabiliyor.

Yapı Kredi emekli kredisi özellikleri içinde en dikkat çeken ise talep edilen kredi miktarı arttıkça, faiz oranlarında ciddi bir düşüş gözlemleniyor. Zira bankanın emek harcama politikası gereğince gerekseme kredilerinde durağan(durgun) bir faiz oranı bulunmamaktadır. Maksimum 48 ay vade yapılabilen bu kredi paketinden yararlanmak isteyen emeklilerden, maaş cüzdanlarının fotokopisi talep edilmektedir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Yapı Kredi emekli kredisi faiz oranları, müracaat meydana getirilen kredi çeşidine ve tutarına bakılırsa farklılık göstermektedir. Bundan dolayı 3 ayrı hesaplama üstünden örneklendirme yapalım…

  1.  48 ay vadeli 10.000 TL gerekseme kredisi çekerseniz, %1,39 faiz oranı uygulanacak ve 50 TL kredi tahsis tutarı alınacaktır. Bu durumda aylık taksit tutarınız 304,39 TL olacaktır.
  2. 30.000 TL için 48 ay vadelendirme yaparak finansman başvurusunda bulunduysanız, Yapı Kredi emekli kredisi hesaplama işlemine 150 lira tahsis tutarı ilave edilecek olup, aylık akdi faiz oranı %1,31 oranında belirlenecektir. Söz mevzusu tutarlara bakılırsa aylık ödemeniz ihtiyaç duyulan taksit miktarı 894,85 TL’dir.
  3. Son olarak 50.000 liralık krediye ihtiyacınız bulunduğunu düşünürsek, banka bu kredi paketini sizlere %1,27 faiz oranı üstünden sunacaktır. Kredi tahsis tutarı ise 250 TL olacak ve 48 ay vadeli çekilirse aylık taksit miktarı 1.476,29 TL’ye karşılık edecektir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Çoğu zaman emekli yurttaşlarımızın çoğunlukla sorguladığı bir öteki mevzu ise “Kaç yaşına kadar kredi kullanabiliyorum?” Yapı Kredi Bankası’nın emekli kredisi ürünü için belirlenen üst sınır 70 yaşıdır. Bunun sebebi sigorta şirketlerinin 70 yaş üstü kredi paketlerinde, yaşam sigortası halletmeye fazlaca fazla yanaşmak istememeleridir. Yapı Kredi emekli kredisi yaş sınırı, vade bitimine bakılırsa hesaplanmaya alınmaktadır.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Banka satın alan olan vatandaşlar, Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu için mobil yada web şubeyi kullanabilmektedirler. Söz mevzusu kanallar üstünden şubeye gitmeden, haftanın her günü kredi başvurusunda bulunmak mümkün. Bankanın mevcut satın alan portföyünde yer almayanlar ise www.yapikredi.com.tr adresi üstünden “Derhal Başvur” butonunu kullanarak, başvurularını ilgili birime iletebilirler.

SMS ile Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu yapmak isterseniz; kredi türü (bir boşluk), TC kimlik numaranız (bir boşluk) ve aylık geliriniz olmak suretiyle bu üç bilgiyi yazarak 4411’e bildiri gönderebilirsiniz. Ek olarak tüm ATM’leri kullanarak, 444 0 444 telefon bankacılığını arayarak ya da direkt olarak şubeye giderek de kredi başvurusunda bulunmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here