Ana sayfa Bankalar Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

4648
0

Yapı Kredi Kredi Müracaat Sonucu

Yapı Kredi Bankası’na müracaatta bulunduğunuz tüm kredi çeşitleri için sorgulama yaptırabilirsiniz. Yalnız tüketici kredileri için değil, konut ve taşıt kredilerinde de sorgulama sistemi mevcuttur.

Kimlik bilgilerinizi ve referans kodunuzu kullanarak, başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeden Yapı Kredi kredi sorgulaması yaptırmak için aşağıdaki bankacılık yayınlarını kullanabilirsiniz…

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Ne Süre Sonuçlanır?

Kredi başvurusu icra eden her fert, sonucun ne vakit açıklanacağına ve pozitif cevap alıp alamayacağına odaklanmaktadır. Bu aşamada bireylerin Yapı Kredi kredi başvurusu ne vakit sonuçlanır sorusuna net cevap verebilmeniz için müracaat meydana getirilen finansmanın çeşidi önemlidir.

Yapı Kredi Bankası’nın gereksinim kredileri için belirlediği onay süreci 1-3 gün arasındadır. Müracaatta bulunan kişinin detayları alındıktan sonrasında kredi kullanımına dair öteki evrakların ve gerekliliklerin olup olmadığı incelenmektedir.

Kredinin geri ödemesinde problem yaşanmayacak bir satın alan olduğunuz kanaatine varılırsa ve evraklarınız eksiksiz bir halde dosyada yer alıyorsa finansman başvurunuz onaylanır.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvurusunda bulunduysanız, başvurunun sonuçlanma süreci birazcık daha uzayacaktır. Daire, ev, arsa benzer biçimde taşınmazların satın alınabilmesi için kullanılan konut kredisinin onay süreci çoğu zaman 2 ile 5 gün arasındadır.

Ekspertiz raporunun çıkma süresi bile averaj 1 – 2 günü bulabildiği için gereksinim kredilerine nazaran, konut kredileri daha geniş bir süreçte incelenmektedir. Vasıta kredilerine meydana getirilen başvuruların incelenmesi ise 2-5 iş gününü bulabilir.

Yapı Kredi Kredi Sorgulama

Yapı Kredi kredi sorgulama şekillerinden faydalanarak, kredinizin pozitif yada negatif sonucunu anında öğrenebilir ve merakınızı giderebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, bu mevzuda müşterilerine fazlaca fazla seçenek sunarak “Akıllı Takip” adı verdiği sorgulama sistemi yardımıyla kişilerin kredi takip sürecini kolaylaştırmaktadır.

Akıllı Takip ile bireysel gereksinim kredinizin, konut ya da taşıt kredinizin sonucunu öğrenmek için resmi Yapı Kredi Bankası internet sayfasında yer edinen “Kredi Müracaat Sorgulama” sayfasını kullanabilirsiniz.

Bireysel bankacılık kapsamında bulunan bu sayfada referans kodunu ve kimlik numaranızı girmeniz istenmektedir. Sonrasında alt bölümde yer edinen güvenlik kodunu da ilgili alana girerek sorgulama yaptırabiliyorsunuz.

Kredi başvurularınızın durumunu Yapı Kredi Bankası web şubesi üstünden de öğrenebilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonrasında “Başvurular ve Krediler” menüsü ile karşılaşacaksınız. Bu menünün alt kısmı olarak yer edinen Müracaat İzleme linki yardımıyla kredi başvurunuzu sorgulamanız mümkün.

Sadece web erişiminiz yoksa ve yaptığınız müracaatın sonucunu merak ediyorsanız, o halde 4407 SMS Bankacılık kanalını kullanarak başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası kredi müracaat sonucu öğrenme için görüldüğü benzer biçimde müşterilerine ergonomik ve rahat çözüm yolları sunmaktadır. Sadece bu bankacılık yayınlarını kullanamayanlar ya da erişim imkânı olmayanlar, bankanın herhangi bir şubesinden de müracaatının sonucunu öğrenebilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here