Ana sayfa Bankalar Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

738
0

Sıkıntılı ve oldukça uzun bir yol katederek geldiğimiz meslek hayatında olduğu şeklinde, günlük hayatta da bazı zorluklar vardır. Bu zorlukların başını da maddi sıkıntılar çekebilir. Devlet memuruolmak, güzel bir gelire haiz olmak anlamına gelir. En azından vatanımızda bu şekilde bir idrak oluşmaktadır. Sadece bazı durumlarda bu bile kafi gelmez ve maddi sıkıntıların önünde kalabilirsiniz. Bu biçim sıkıntılar yaşadığımızda da yardımımıza yetişen ilk kurum genel anlamda bankalaroluyor. Bu yazımızda devlet memurlarının kredi çekme olasılıklarından bahsedeceğiz. Eğer yeni atanan bir devlet memuru iseniz, yeni atanan memur kredi çekebilir mi şeklinde sorulara da cevap bulacağız.

Yazı İçeriğinde Neler Var? [göster]

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Görevinize yeni atanmış olsanız da günlük hayatta karşınıza çıkabilecek bazı olumsuzluklar karşısında acil nakit ihtiyacınız olabilir. Oturduğunuz bölgeye gore ev yada iş yerinize ulaşım sağlayabilmek için vasıta ihtiyacınız olabilir. Tüm bunların haricinde acil olarak 10.000 TL‘lik bir ihtiyacınız da olabilir. Hal bu şekilde olunca da akıllara “yeni atanan işyar kredi çekebilir mi?” soruları geliyor. Yeni atanan memur kredi çekebilir mi?

 

Ilk olarak şunu belirtmekte yarar var. Bankalar öncelikle kredi kullanmak isteyen kişinin bu borcuödeyip ödeyemeyeceğine bakarlar. Devlet memurları ise bu aşamada devamlı olarak pozitif yönde değerlendirilirler. Hususi sektörde çalışan kişilerin karşılaşacağı iş kayıplarına benzer durumlar devlet memurlarında olmayacağı için, işinizin devamlılığından dolayı bankalar devlet memurlarına anında kredi verebilir. Yeni atanan bir işyar bile olsanız, memuriyetiniz onaylandığı günden itibaren yapacağınız başvurular pozitif yönde olarak değerlendirilecektir. Elbet bu aşamalarda da kredi notunuz mühim. Kredi sicilinizin temiz ve sorunsuz olması gerekiyor. Yasal takibe girmiş kredi yada kredi kartı borcunuzun olmaması kredi kullanma durumunuzu kuvvetlendirir.

Bu aşamadan sonrasında, banka tercihi de mühim bir durumdur. Daha öncelerde problem yaşadığınız bankaları tercih etmek yerine, memuriyetinizi aldıktan sonrasında maaşınızın bağlandığı banka ile çalışmanız en mantıklı yöntem olacaktır. Maaşınızı aldığınız banka devlet memuru maaşınızdan dolayı sizi pozitif yönde olarak değerlendirecek ve kredi başvurunuzu anında onaylayacaktır. Kredi kullanmak isteyen ve yeni atanan devlet memurlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

Devlet Memuruyum Sadece Sicilim Bozuk, Iyi mi Kredi Alırım?

Sicilinizin bozuk olması da bazı durumlara gore değişim gösterebiliyor. Mesela daha öncesinden olan ödeme düzensizlikleri sebebiyle banka sicili ve kredi notunuz negatif etkilenmiş olabilir. Bu sebeple kredi çekebilme mevzusunda endişeler yaşıyor olabilirsiniz. Sadece devlet memuru olduktan sonrasında, maaşınızı aldığınız bankayı tercih etmek kredi kullanma şansınızı fazlaca artıracaktır. Bankalar, maaşınızı oradan aldığınız için krediyi otomatikman öğrenim edecek ve ödememe şeklinde durumlar ortadan kalkmış olacaktır. Gene de bu yöntemlere karşın kredi kullanamıyorsanız, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızı okuyarak yardım alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları da altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here