Ana sayfa Bankalar Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır? En Yüksek Ne Kadar?

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır? En Yüksek Ne Kadar?

823
0

Kredi kartı, nakit para problemi yaşandığı durumda alışveriş imkanı tanıyan, taksitlendirme seçeneği ve bankaların uyguladıkları kampanyalar ödeme kolaylığı elde eden bir bankacılık servisidir. Bazı kullanıcılar birden fazla bankadan kredi kartı kullanırken, bazıları ise tek bir bankadan yüksek limitli kredi kartı alma yoluna gidiyorlar. Sadece bankalar her durumda ve her müşteriye yüksek limitli kredi kartı vermeyebilir. Yüksek limitli kredi kartı alabilmek için belli şartları taşıyor olmak gerekir. Bankaların emek harcama prensiplerini araştırarak, bazı kriterlerin sağlanması halinde banka tarafınca bu mevzuda kullanıcıya destek olunur.

Kredi Kartı Limiti Iyi mi Artırılır?

Kredi kartının limiti aylık gelirinize, kredi notunuza ve mesleğinize bağlı olarak değişmiş olur. Bankaların kredi kartı limiti mevzusundaki emek harcama prensibi sizden itimat almaktır. Bankaların size karşı itimat durumu ise kredi notunuza gore belirlenir. Bankalar kredi notunuza bakarak sizin iyi mi bir satın alan olduğunuz hakkında çıkarımda bulunur. Bu itimatı bankaya sağladığınızda kredi kartı limitinizi artırma mevzusunda size güçlük çıkarılmayacaktır.

Bankalar kredi kartınızın limitini çoğaltmak için sizden mevcut limitinizin büyük bir bölümünü harcamanızı beklerler. Bu şekilde bir harcama gerçekleştirmiyorsanız bankalar limite ihtiyacınız olmadığını düşünerek bu isteğinizi karşılamazlar.

Bankalar, çeşitli hizmetlerini etken olarak kullanan müşterilerine bu mevzularda daha ılımlı davranırlar.

Kredi kartı limitinizi çoğaltmak için şu şekilleri uygulayabilirsiniz:

 • Ödemelerinizi her ay zamanı geçmeden gerçekleştirin.
 • 3 ayda bir kere kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyin. Devamlı asgari tutarı ödemeniz durumunda banka limit artırmaktan kaçınacaktır.
 • Otomatik limit artırma talebi verin.
 • Kredi kartınızın limitinin %80’ini harcadığınızda limitiniz otomatikman 3 ayda bir kere artabilir.
 • Kredi kartı üstünden faturalarınız için otomatik ödeme talimatları oluşturun.
 • Altın hesabı açın, ondan sonra isterseniz kapatabilirsiniz.
 • Yapacağınız kredi kartı limit artırım talebinden sonrasında negatif cevap aldığınızda kredi kartınızı kapatacağınızı bildirin. Bankalar bu durumda daha pozitif yaklaşabilirler.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Kredi kartı limitleri yasalara gore aylık maaşın 4 katını geçemez. Bu yüzden en yüksek limitli kredi kartını almak için bankaya gelirinizi en yüksek tutarda göstermeniz gerekir. Sadece bankalar sizden bu geliri belgelemenizi ister. Maaşınızın yanında belgeleyebildiğiniz kira, nafaka şeklinde bir ek geliriniz var ise kredi kartı limitiniz daha yüksek olacaktır. Kredi kartı alacağınız bankada bulunan hesabınızdaki para miktarı en yüksek limitin verilmesini sağlar.

İpotek Karşılığı Yüksek Limitli Kredi Kartı

Yaptığınız tüm işlemlere karşın bankalar kredi kartı limitinizi artırmayabilir.

Bu durumda:

 • Bankaya ipotek karşılığında kredi kartı limiti artırma talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bankadan yüksek tutarlı bir hesap açabilir ve bu hesabı bloke haline getirebilirsiniz.
 • Bu işlem karşılığında yüksek limitli kredi kartı alabilirsiniz. Paranız da vadede olduğundan kıymet kaybetmez ve istediğiniz vakit kartınızı iptal ettirip paranızı geri alabilirsiniz. Kredi kartınızı uzun vakit süresince tertipli kullanarak bankaya itimat verdiğinizde, banka da paranızdaki blokeyi kaldırır.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartları Platinum kart kategorisindedir. Sadece limitsiz kredi kartı, isminde taşımış olduğu anlamı içermez. Limiti sınırsız olan bir kredi kartı bulunmaz. Bankalar tarafınca uygun görülen müşteriler için kredi kartı limitleri yüksek meblağda olabilir ve bu limit satın alan hizmetleriyle görüşülerek kullanıcının istediği oranda yükseltilebilir. Bu sistemde müşteriler yüklü alışveriş, ev, otomobil alımları dahi gerçekleştirebilir. Büyük tüm ortaklık sahipleri, bankada oldukça yüksek oranda parası bulunan müşteriler, yüksek makamda bulunan kişiler istediği an bankayı arayarak vereceği yönerge ile istediği kredi kartı limitini açtırabilirler.

Düzgüsel ve orta gelir düzeyinde bulunan kişilere limitsiz kredi kartı verilmez.

Limitsiz kredi kartı sahibi olabilmek için:

 • Kredi notunuz oldukça yüksek olmalıdır.
 • Belgelenebilir geliriniz oldukça yüksek seviyede olmalıdır. Bankalar limitsiz kredi kartı verirken geri ödemesini güvence altına almak isterler. Bu yüzden gelirin yüksek olması fazlaca önemlidir.
 • Daha önceki kredi kartı ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmamış olmalıdır.
 • Bankada yüksek tutarlarda yatırımınız olmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here