Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

1316
0

Düzgüsel şartlar altında kredi kullandırıldığında geri ödeme süreci, kredi ürününün alındığı aydan sonraki takip edilen ay itibariyle başlamaktadır. Bu bir aylık süreç bazı kişilerin ödemeye başlaması için kafi olmayabiliyor.

Bu yüzden Ziraat Bankası derhal ödeme halletmeye başlayamayacak bir finansal durumda olan tüketicileri için 3 ay ertelemeli kredi imkânı sunmaktadır. Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusuna dair tüketicilerin bilgilendirmek amaçlı oluşturduğumuz bu yazıda, başvurunun iyi mi yapıldığını ve bankanın güncel tüketici kredisi faiz oranlarını bulabilirsiniz…

Ek olarak Bkz: Ertelemeli Kredi Nedir?

Acil gereksinimleri için derhal kredi kullanmak fakat finansmanın geri ödemesine ondan sonra adım atmak isteyenlerin ya da bir yatırım amaçlı kredi çeken ve kazancı elde edene kadar ödemesiz dönem geçirmek isteyen kişilerin yararlanabileceği kredi türüne ertelemeli kredi adı verilmektedir.

Çekilen kredinin geri ödemesinin derhal başlatılmadığı bu kredi türü, 3 ay ödeme yapılmamasına müsaade eden bir sisteme haizdir. Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda hepimiz bulunabiliyor fakat bunun için bankanın dönemsel olarak düzenlemiş olduğu kampanyaların takip edilmesi ve müracaat tarihinin kaçırılmaması gereklidir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Ziraat Bankası müşterilerine sunulan 3 ay ertelemeli kredinin özellikleri incelendiğinde, başvurulan finansmanın derhal sağlanması sadece geri ödemesinin 3 ay sonrasında başlatılması listenin başlangıcında yer almıştır. Kredinin geri ödeme tablosunda ise eşit taksitlerin olması tüketicinin aylık gelirine oranla geri ödeme yapmasını sağlamaktadır.

Bir öteki özelliği ise esnek ödeme koşullarına haiz olmasıdır. Bilhassa üç ayda bir maaşını alabilen bireylerin gereksinimleri için 3 ayda bir ödemeli kredi kullandırılması bir çok tüketiciye uygun gelmektedir. Ertelemeli kredi hakkında bilinmesi ihtiyaç duyulan öteki bir husus ise bu kredi türü vadeyi kısaltan bir süreci kapsamaktadır.

Bu vakası şu şekilde açıklayalım: 3 ay ertelemeli Ziraat Bankası gerekseme kredisi ürününe müracaat yaptınız. Geri ödemeniz müracaat tarihinizden üç ay sonrasında başlatılacak sadece maksimum vade sayınız üç ay ödeme yapmışsınız benzer biçimde direkt 45 aya düşürülecek. Öteki kategoride kullandığınız kredi türlerinde de ödeme planı hazırlanırken, yasalar gereği izin verilen maksimum vadede üç aylık süreç düşülerek taksitlendirme yapılmaktadır.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Banka, üç ay süre ile ödemesiz geçirdiğiniz dönemde faiz sürecini durdurmuyor. Bu yüzden ödeme yapmadığınız dönemde işlemeye devam eden faizler, ilk taksitinize ya da ödeme tarihiniz ulaştığında tüm vadelere eşit olarak dağıtılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın dönemsel olarak hazırladığı 3 ay ertelemeli kredi kampanyası için devrin piyasa koşullarına gore uygun faiz oranları sunulmaktadır. Bankanın şuan için tüketici kredisi güncel faiz oranı yüzde 1,19’dur.

Erteleme sebebiyle oluşan faiz farkının ilk taksite mi yoksa tüm taksitlere eşit olarak mı yansıtılacağı, düzenlenen kampanyanın özelliklerinde belirtilmektedir. Ek olarak banka tüketici kredileri karşılığında kişisel ya da maddi güvence talep edebilmektedir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda bulunmak için bankanın kullanıma izin verdiği platformlar vasıtasıyla müracaatınızı iletebilirsiniz. Bu platformalar mobil bankacılık, web bankacılığı, davet merkezi, web şubesi, ATM’ler ve şubelerdir.

İnternet bankacılığı üstünden kredi müracaatında bulunmak isteyenler, Ziraat Bankası’nın resmi internet sayfasında yer edinen “Başvur” butonunu kullanabilirler. Mobil ve web şube üstünden 3 ay ertelemeli kredi çekmek isteyenler ise giriş için gizyazı belirleyerek, menü yardımıyla başvuruda bulabilirler.

Bu başvurunun arkasından başlatılacak olan araştırma süreci pozitif sonuçlanırsa, banka tarafınıza dönüş yaparak lüzumlu belgeleri şubeye teslim etmenizi isteyecektir. Bu belgeleri eksiksiz bir halde verdikten sonrasında tüketici kredisi sözleşmesini imzalayarak kredinizi alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here