Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

718
0

Devlet destekli bankalardan kabul edilen ve işini hakkıyla icra eden kuruluşlardan Ziraat Bankası, kredi kullanımı yönünden kim bilir en oldukca tercih edilenlerden. Türkiye’de emekli, işyar ve talebe grubunun Ziraat Bankası’ndan çok çok fazla destek aldığını, bunun yanında çiftçinin de Ziraat ile ayakta kaldığını bilmekteyiz.

Sıfır faizli kredileri ve daha pek oldukca teklifi ile Ziraat’in tercih edilme sebepleri bu sebepten, birden fazla olarak belirtilebilir. Arsa kredisi mevzusunda da öteki bankalara nazaran daha çok bilhassa kredi sunan Ziraat Bankası, arsa alacakların tercih edebileceği yegane bankalardan bir tanesi olarak da öne çıkıyor. Bu yazımızda, Ziraat Bankası arsa kredisi alımı hakkında data vermeye çaba edeceğiz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu arsa kredisinin bazı özellikleri aşağıdaki benzer biçimde listelenebilir.

  • 60 Aya kadar vade seçeneği sunan Ziraat Bankası, bu vadeleri sonradan yapılandırabilme imkanını da tanıyor.
  • Arsa kredisi, satın alacağınız arsanın ekspertiz değerine bakılırsa ölçümünden sonrasında; bu değerin %50’si oranında verilebiliyor.
  • Ek olarak Ziraat Bankası, alacağınız arsanın imarlı ve sınırlar içinde bulunması icap ettiğini de belirtiyor.
  • Krediyi ödediğiniz süre süresince, tarafınıza mecburi yaşam sigortası icra eden Ziraat Bankası, herhangi bir sıhhat sorununda yaşam sigortasından faydalanıp, mirasçılarınıza sorun yaratmıyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası’nın arsa kredisi için sunmuş olduğu faiz oranı, 60 aya kadar %1,11 oranında durağan(durgun) kalıyor. Elbet, Ziraat Bankası bunu değişiklik yapma hakkına haiz fakat 2017 arsa kredisi hesaplama aracında görünen oran şimdilik bu. Faiz oranı haricinde, hesaplamada eklenecek öteki harcamalar da aşağıdaki şekilde belirtilebilir.

  • Ekspertiz tutarı: Asgari düzeyde 623, azami düzeyde 1206 TL olarak tarafınızdan eğitim ediliyor.
  • İpotek tesis tutarı: 118 TL
  • Kredi tahsis tutarı (1-48 ay vade ile): %0,50

Yukarıdaki ücretleri de hesaplamaya dahil ettikten sonrasında, toplam harcama oranı kredinin %17’si kadar belirleniyor. Dolayısıyla, senelik maliyet oranı da %17 olarak belirtilebilir.

Bu tarz şeyleri baz alarak hesaplama gerçekleştirebilir ya da Ziraat Bankası kredi hesaplama aracını http://www.ziraatbank.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Türkiye’nin her ilindeki ve ilçesindeki Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine giderek, arsa kredisi hakkında data alabilir, hatta yukarıdaki belgeleri de götürerek direkt şubede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil uygulamalarda arsa kredisi için müracaat şansınız mevcut değildir; zira lüzumlu belgelerin şube tarafınca tahsisi şarttır.

Detaylı bilgiyi, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası satın alan hizmetlerinden de edinebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here