Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi

614
0

Kendi evine haiz olabilmek, tüm bireylerin ortak hayalidir. Sadece bu durumun birazcık maliyetli olması sebebiyle bireyler bu hayallerinden malesef ki geri kalıyor ve istediği evi almakta güçlük çekebiliyor. Bu aşamada vatandaşa ev kredisi sunan bankalar devreye giriyor ve bireylerin nakit ihtiyacını tamamıyla karşılayarak bu durumun önüne geçiyor. Bu benzer biçimde durumlarda da tertipli bir gelire haiz olmayan meslek gruplarının bu biçim kredileri kullanabilmesi de birazcık güç oluyor. Sadece Ziraat Bankası çiftçileri düşünerek, ziraatçi konut kredisi kampanyası başlatmış. Peki Çiftçilere Konut Kredisi Kampanyası nedir?

Çiftçilere Konut Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası, ziraatçi yurttaşlarımızın imdadına yetişerek güzel bir kampanya başlatmış. Bu kampanya yardımıyla tüm çiftçilerimiz hayallerineki evin sahibi olabilecek! Çiftçiler, bu krediyi gelir durumuna bakılırsa düzenleyecek ve bankanın sunmuş olduğu olanak dahilinde 6 ay ve 12 ayda bir olmak suretiyle değişik vadelere bölecek. Bu vadelerin sebebi ise çiftçilerin hasat zamanı elde ettikleri gelir ile uyum sağlamak ve çiftçileri aylık bir ödeme yükünün altına sokmamak. Çiftçiler kazançlarını bankaya bildirdikleri taktirde onlara en uygun olan ödeme planıçıkartılacaktır.

 

Ziraat Bankası Ziraatçi Konut Kredisi’nin Özellikleri

Bu kredinin en büyük ve en oldukca beğenilen özelliği, vade imkanlarının çiftçilerimiz ile tam olarak uyum sağlamasıdır. Bunun yanıda yapacağınız ödemeleri 10 yıla yayabilir ve bu 10 yıl içinde yapacağınız tüm ödemelerinizi krediyi çekmeden ilkin planlayabilir ve döküman halinde alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ziraatçi Kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen çiftçilerimiz, bankanın yönlendirmiş olduğu eksperin göndereceği rapor üstünden evin değerinin %80‘lik kısmına kredi kullanabileceklerdir. Satın alacağınız eve banka tarafınca ipotek konulacak ve vade bitimine kadar banka ipoteği sürecektir. Vade sonunda yada borcunuzu erken kapadığınızda da ipotek direkt olarak kaldırılacaktır. Genel olarak bu ipotek işlemi güvence olarak kafi görülüyor sadece Ziraat Bankası bazı durumlarda müşterisinden kefil yada fazladan güvence isteme hakkını da saklı tutuyor. 

Ziraatçi Kredisine Iyi mi Müracaat Yapılır?

Tüm kredilerde olduğu benzer biçimde, bu konut kredisinde de müşteriler bazı harcamaları karşılamak zorundadır. Bu masraflardan biri, kredi tahsis tutarıdir. Kredi tahsis tutarı kısa yoldan tanımlandığında, kredinin binde beşlik kısmı için alınan kredi kullandırma ücretidir. Mesela 160.000 TL bir konut kredisi kullandığınızda bu kredinin tahsis tutarı 840 TL olarak hesaplanacak ve tarafınıdan peşin olarak öğrenim edilecektir. Bu masrafın yanı sıra bir de evin kıymetini belirleyen ekspertiz raporunun tutarı eklenecek. Bu rapor evin konumu ve metrekaresi ile birlikte değişim göstereceği için net bir meblağ söylemek zor olacaktır. Tüm bu harcamalar sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Ek olarak ev için yapacağınız sigorta, kredi için yapılacak sigorta ve DASK (Mecburi Zelzele Sigortası) sizin tarafınızdan karşılanacaktır. DASK raporu da evin metrekaresi ve konumuna bakılırsa 70 TL ila 200 TL içinde değişim gösterebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here