Ana sayfa İhtiyaç kredileri Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

590
0

Emekli aylıklarını Ziraat Bankası’ndan alan vatandaşlar için çeşitli finansman paketleri oluşturulmaktadır. Bunlardan birisi de; konut ve nakit gereksinimlerini avantajlı koşullar ile karşılamak isteyenlere hususi Ziraat Bankası emekli kredisi ürünüdür.

Bankanın çoğunlukla kullandırdığı bu finansmandan yararlanmak için açıkta herhangi bir yasal yada yönetimsel takibinizin olmaması gereklidir. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu ile ilgili ayrıntıları ve kurumun güncel faiz oranlarını alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar, çeşitli yöntemlerle maaş banka değişikliği talebinde bulunabilir ve Ziraat Bankası’na maaş ödemelerini nakil edebilirler. Bu durumda kişiler, Ziraat emekli kredisi kullanmaya hak kazanabilirler.

Sadece emekli kredisini alabilmek için kurumun emek harcama politikası gereğince, finansman kullandırma şartlarını sağlıyor olmaz gerekmektedir. Bu şartların en önemlisi; talep edilen kredi türüne ve uygulanacak olan vadeye gore hesaplanan taksit tutarının, aylık gelirin belli bir oranını geçmemesidir. Bu yüzden talep edeceğiniz finansman miktarı ile uygulanması istediğiniz vade içinde tutarlılık olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası tüketici emekli kredisi kullanılacaksa, maksimum vade 48 ay yapılabilmekte ve finanse edilebilir meblağ 1.000 TL ile 100.000 TL aralığında belirlenmektedir. Kampanyadan, bir tek maaşını Ziraat aracılığı ile alan emeklilerimiz faydalanabilmektedir.

Yaşa ve kredi tutarına gore Yaşam Sigortası kesintisi değişim göstermekte ve sorgu kriterlerinize gore 35 yaşındaki bir kişinin 20.000 TL finansman başvurusunda ödeyeceği sigorta bedeli ortalama 174 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Bankanın, “Emeklinin Artısı” isminde iki kredi paketi bulunmaktadır. Emeklinin Artısı tüketici kredisi faiz oranı yüzde 1.19 olup, 100 TL tahsis tutarı alınmaktadır. Ziraat Bankası emekli kredisi hesaplama işlemi, vergiler ve senelik maliyet oranı faiz tahsis tutarı temel alınarak hesaplandığı için mesela; 20.000 TL kredi tutarına, 48 ay vade ile aylık 578,51 TL taksit yansıtılacaktır.

Emeklinin Artısı masrafsız tüketici kredisi ise yüzde 1.24 faiz oranı ile kullandırılmakta olup, tahsis tutarı talep edilmemektedir. Bu durumda 48 ay vadeli 20.000 TL kredi tutarına aylık 586,00 TL taksit karşılık etmektedir.

Ziraat Bankası emekli kredisi faiz oranları oldukça makul olduğundan birçok tüketici tarafınca kullanılan bir finansman türüdür. Bu finansmandan yararlanmak isteyen tüketicilere sigorta yapılması zorunludur. Yukarıdaki örnek hesaplamalarda 35 yaşlarında bir kişi için 1 senelik averaj sigorta harcaması baz alınmıştır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Bankaların hepsinde finansman verebilmek için yaş sınırlaması mevcuttur. Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı 80’dir. Kurum, seksenin üstündeki tüketiciler için kredi vermemektedir. 18 ile 80 yaş arasındaki müşterilerine ise mevzuatlar gereği kişinin maaşına gore “Emeklinin Artısı” kapsamında finansman sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu çeşitli yollarla yapılabilmektedir. Bunlardan en sık kullanılan yöntem ise bankanın internet sayfasında yer edinen “Derhal Başvur” butonudur. Emeklinin Artısı kredi özellikleri sayfasında bulunan buton aracılığı ile kredi bilgilerinizi, kimlik ve kontakt bilgilerinize müracaat formuna yazarak anında müracaat edebilirsiniz.

Emekli kredisi müracaat şekillerinden ötekiler ise şubeler, web şubesi ve ATM’ler. Ek olarak cepten kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için de kurum, davet merkezi ve mobil uygulama üstünden hizmet vermektedir. Ziraat alan kişi kontakt merkezi numarası 0850 220 00 00 olup, müşterilere 7/24 sınırsız hizmet sağlanmaktadır.

Mobil uygulaması ise ziraatbank.com.tr adresinden ya da Google Play mağazasından kolayca indirilebilmektedir. Banka, lüzumlu görülmesi halinde kredi koşullarında, faiz oranlarında ve kredinin kullandırılması için lüzumlu olan belgelerde değişim yapma ve/yada kampanyayı durdurma hakkını saklı meblağ.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here