Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Başvurusu

923
0

Girişimciler, son dönemde devletimizde oldukça iyi işler başarabilirlerken, bazı bankaların gerçek anlamda genç girişimciye destek verebildiğini de görebilmekteyiz. Kosgeb bir yana, yalnız işyeri açmak isteyen pek oldukça insana da Ziraat Bankası işyeri kredisi ile destek verebiliyor.

Kosgeb’e uygun bir projesi olmayan pek oldukça insan da, bayağı bir işyeri açmak amacıyla işyeri kredisini Ziraat Bankası’ndan uygun faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile temin edebiliyorlar. Günümüzde, işyeri açmak için aylık kira ödemek, Ziraat Bankası işyeri kredisi varken {hiç de} çekici bir durum olmuyor haliyle.

Bugünkü yazımızda, Ziraat Bankası işyeri kredisi hakkında tarafınıza data verecek, bunun yanında işyeri kredisi başvurunuzu iyi mi yapabileceğinizi de sizlere aktaracağız.

Ek olarak Bakınız: İşyeri Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası’nın işyeri sahibi olmayanlar için bir fırsat olarak sunmuş olduğu işyeri kredisinin bazı özellikleri aşağıdaki şeklinde belirtilebilir.

 • Kredi, yatırım amaçlı veya işyeri, ofis, mağaza açmak isteyen bireyler için veriliyor ve 120 aya kadar taksit seçeneği sağlanıyor.
 • İşyeri kredisini alabilmek için evvelinde belirlediğiniz işyeri olma talibi yerin ekspertiz gözlemi sonrasındaki değerinin %75’i kadar kredi çekebiliyorsunuz.
 • İşyeri kredisi çekmek istediğiniz yer için Ziraat’ten kredi almanız halinde, banka kredi ödemesi süresince işyerinizi ipotek altına alıyor.
 • İşyeri kredisini ödediğiniz süre süresince, işyerinize dair mecburi zelzele sigortası, işyeri sigortası ve tarafınıza hususi yaşam sigortası yapılıyor.

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası, tarafınıza verdiği işyeri kredisi için durağan(durgun) olarak %1,17 değerinde faiz oranı belirlemiş. Bu oran, 2017 kapsamında değerlendirildiğinde oldukça başarılıyken, Ziraat Bankası’nın bu oranı hakkı dahilinde değiştirebileceğini unutmamanızda yarar var. Bunun haricinde tarafınızdan ek olarak istenen bazı ücretler de mevcut.

 • DASK: Mecburi zelzele sigortası adı ile de anılan bu sigortanın tutarı 47.13 TL.
 • Ekspertiz Tutarı: Gözlem amacıyla gelen ekspertizin asgari düzeyde 445, azami düzeyde ise 1607 TL’lik bir tutarı mevcut.
 • Yaşam Sigortası: Azami / Asgari değişmemekle beraber 108.19 TL.
 • İpotek Tesis Tutarı: Azami / Asgari değişmemekle beraber 118 TL.
 • İşyeri Sigortası: Azami / Asgari değişmemekle beraber 180 TL.

Yukarıdaki faiz oranı ve ücretlendirmeler göz önüne alındığında kredinin senelik maliyet oranı %18,92 olarak belirtilebilir.

Isterseniz bu değerleri ilave ederek kredinizi kendiniz hesaplayabilir, isterseniz http://www.ziraatbank.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx bu bağlantıdan Ziraat Bankası kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi için Lüzumlu Belge ve Şartlar

Ziraat Bankası tarafınca genelen istenen belgeler aşağıdaki gibidir sadece her şubenin inisiyatifinde hususi belge isteme hakkının saklı bulunduğunu ihmal etmeyin.

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Var ise gelir belgeniz veya güvence gösterebileceğiniz emtialarınızın tapuları.
 • Kredi müracaat formu (şubede bulunabilir, doldurulabilir).

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

İşyeri kredisi için başvurular yalnızca Ziraat Bankası şubesinden yapılabiliyor. İhtiyaç kredisi şeklinde, internetten veya SMS ile kredi müracaat yapmanızın imkanı yok zira sizden istenen ve birinci elden verilmesi ihtiyaç duyulan belgeler mevcut. Detaylı her türlü bilgiyi, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası satın alan hizmetlerinden alabilmenizin de mümkün bulunduğunu belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here