Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu 2019

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu 2019

756
0

İhtiyacınız doğrultusunda konut alımına karar verdiğinizde ya da yatırım amaçlı ev almak istediğinizde lüzumlu finansmanı sağlayabilmek için konut kredisi kullanabilirsiniz. Vatanımızda etkinlik gösteren neredeyse her banka konut kredi ürün seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Sadece Ziraat Bankası bu ürünlerine bir yenisini daha ilave ederek, müşterilerinin komisyonsuz konut kredisi kullanabilmesini sağlamış oldu. Bu kredi türünden yararlanmak isteyenler için yazımız içinde komisyonsuz konut kredisi özelliklerini, faiz oranlarını ve başvuruda lüzumlu temel belgeleri paylaştık…

 

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası komisyonsuz konut kredisinin en belirgin özelliği kredi tahsis tutarınin alınmamasıdır. Bu yüzden kredi tahsis tutarının öğrenim edilmesini istemeyen tüketiciler ev almak istediklerinde bu kredi türünden yararlanabilirler. Kredi kullanımında güvence olarak, krediye mevzu olan gayrimenkulün üstüne ipotek tesis edilmektedir. Bunun haricinde başvurunuz incelendiğinde lüzumlu görülürse ek teminatta talep edilebilir.

Maksimum 120 ay vadeli ödeme seçeneği ile kullandırılmaktadır. Komisyonsuz konut kredisinin özellikleri içinde sigorta yapılıyor olması da yer verilmiştir. Kullandığınız kredinin vadesi süresince konut, yaşam ve zelzele sigortası yapılacaktır. Kesintisiz olarak sağlanan bu finansman kapsamına İnşaat Tamamlama Kredisiile Geçirme Konut Kredisi ürünleri de dahildir. Bu yüzden söz mevzusu iki ürün için de Ziraat Bankası komisyonsuz konut kredisinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası tarafınca müşterilerine hususi oluşturulan komisyonsuz konut kredisini kullanmadan ilkin faiz oranları ile hesaplamaya dâhil olan harcamaları incelemeniz size avantaj elde edecektir. Bankanın bu ürünü için uyguladığı faiz oranı aralığı %1,10 ile %1,12’dir.

Oran hesaplanırken almak istediğiniz kredi tutarına değil, ödemek istediğiniz vade sayısına nazaran işlem yapılmaktadır. Dolayısıyla vade sayınızın azca olması ya da maksimum olması içinde fahiş bir faiz oranı artışı olmadığı ortadadır. Ek olarak kredinin isminden de anlaşıldığı şeklinde kredi tahsis tutarı istenmemekte ve satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i olmak suretiyle bu oranda maksimum kredi kullanımına izin verilmektedir.

Komisyonsuz konut kredisi tüketici sözleşmesinde Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğu da açıkça belirtilmektedir. Bu yüzden söz mevzusu faiz oranları Mayıs ayı için güncel olup, bankanın bu oranları değişme hakkı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Müracaat İçin Lüzumlu Belge ve Şartlar

Krediye başvuruda bulunmak için bankanın talep etmiş olduğu belgeler;

  • Sürücü belgesi, nüfus cüzdanı yada geçişlik fotokopisi
  • Müracaat formu
  • Gelir belgesi
  • Özgür Meslek Mensupları’ndabünyesinde oldukları meslek kuruluşlarından alınması ihtiyaç duyulan üyelik belgesinin fotokopisi
  • Satın alınacak olan evin tapu fotokopisi
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan müşterilerinden ortağı olunan firmaya dair ana sözleşmenin yayınlandığı tecim sicil gazetesi ve-veya tecim sicil gazeteleri
  • Şube yetkilileri tarafınca lüzumlu görülen öteki belgeler.

Ek olarak bunlar haricinde Geçirme konut kredisi ve İnşaat Tamamlama konut kredisi ürünleri ile komisyonsuz konut kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyenlerden şu belgeler talep edilmektedir:

  • Geçirme konut kredisi kapsamında başvuruda bulunacaklardan satın alınmış olan evin tapu belgesi fotokopisi,
  • İnşaat Tamamlama konut kredisi kapsamında müracaat meydana getirecek müşterilerden de inşa halindeki konutun krediye mevzu olabileceğini belirten ve asgari yüzde 70 inşaat seviyesinde bulunduğunu gösteren belgeler istenmektedir.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yukarıda yer edinen faiz oranlarını ve vade seçeneklerini inceledikten sonrasında ödeme koşullarının size uygun bulunduğunu düşünüyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesinden müracaat yapabilirsiniz. Anında başvuruda bulunmak isteyenler ise bankanın web şubesi aracılığı ile hesaplarına giriş yaparak Başvurularbölümünden ilgili kredi ürünü için müracaatta bulunabilirler.

Son olarak Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi için kullanabileceğiniz müracaat kanalı telefon bankacılığıdır. Bu yöntem ile başvuruda bulunmak isteyenler 0850 220 00 00 telefon numarasına haiz alan kişi hizmetlerini arayarak, lüzumlu adımları takip edebilir ve alan kişi temsilcisine bağlandıktan sonrasında komisyonsuz konut kredisi kapsamında finansman kullanmak istediklerini belirtebilirler.

Hangi kanalı kullandığınız mühim olmaksızın, yapacağınız müracaatın peşinden başvurunuz incelemeye alınacaktır. Krediyi kullanmak için uygun bir tüketici olduğunuza karar verilmesi durumunda tarafınızdan lüzumlu evrakların getirilmesi istenecektir. Belgelerinizi teslim etmeniz ile beraber herhangi bir tamamlanmamış olup olmadığına bakılarak, başvuruda bulunduğunuz limit kadar finansman sağlanacaktır…

Müracaat ve informasyon için tıklayın.

Ek olarak Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here