Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

978
0

Ziraat Bankası konut kredileri kapsamında müşterilerine pek fazlaca ürün sunan bankalardır biridir. Konut kredisikategorisinde banka anlaşmalı konut projelerine hususi kredi imkânları, çiftçilerin ev sahibini olmasını elde eden konut kredisi, bireylerin daha güvenli yaşayabilmesi için kentsel dönüşüm kredisi, Oyak mensuplarına hususi kredi, kira ödemek yerine barınma kendi evini satın almayı planlayanlara ve yatırım amaçlı ev almak isteyenlere çeşitli kredi imkânları sunmaktadır.

Üstelik bu kredi kampanyalarında Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranları da oldukça makul. Konut kredisi için Ziraat Bankası’na başvuruda bulunmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda bankanın müracaat şartlarını, yayınlarını ve uygulanan faiz oranlarını bulabilirsiniz…

Ziraat Bankası Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi almak istediğinizde maksimum 120 ay olmak suretiyle arzu ettiğiniz vadeyi seçebilirsiniz. Maksimum çekilecek olan kredinin miktarı ise ekspertiz raporuna gore belirlenmektedir. Ekspertiz değerine gore konut bedelinin en fazla %80 oranına kadar kredi talep edebilirsiniz.

Ek olarak kredi çekmek istediğiniz evin üstüne ipotek tesis edilmektedir. Bu ipoteğin arkasından lüzumlu görülmesi durumunda ek bir güvence istenebilir. Bankanın kullandırmakta olduğu kredi süresi süresince konut, mecburi zelzele sigortası ve yaşam sigorta yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında 15 çeşit ürün seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bazıları barınma gereksinim duyan tüketicilere yönelikken, bazıları da yatırım amaçlı ev satın almak isteyenlere yönelik düzenlenmiştir. Bundan dolayı her kredi ürünü için uygulanan faiz oranları değişmektedir.

Barınma ihtiyacınız olan şeyi karşılamak amaçlı ev kredisi kullanmak istiyorsanız, çekeceğiniz miktara gore değil geri ödemede seçeceğiniz vadeye gore faiz uygulanmaktadır. Vade ödemenizi kısa bir süre dilimi seçerseniz %1.05, daha uzun vade seçeneği belirlerseniz %1.07 oranında faiz uygulanmaktadır.

Ödeme sıklığınız için de ayda bir ya da 3 ayda bir seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her ikisinde de faiz oranı değişmemekte bir tek seçeceğiniz vade sayısına gore değişik oranlarda hesaplama yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Müracaat İçin Lüzumlu Belge Ve Şartlar

Bireysel konut kredisinden yararlanmak istediğinizde kredi tipinize gore değişik belgeler talep edilmektedir. Eğer barınma amaçlı konut kredisi kullanmak istiyorsanız müracaat formu, emek verme durumunuzu beyan eden gelir belgesi, sürücü belgesi, nüfus cüzdanı ya da geçişlik fotokopisi, alınmak istenen evin tapu belgesi fotokopisini hazırlamanız gerekmektedir.

Ek olarak tüzel kişiliklerin ortağı olan tüketicilerden ortağı olunan şirkete dair ana sözleşmenin yayınlandığı tecim sicil gazetesi ve/yada gazetelerinin fotokopisi de talep edilmektedir. Özgür Meslek Mensupları ise bağlı oldukları mesleki kuruluştan alınan üyelik belgesinin fotokopisini teslim etmek zorundadır. Ek olarak tüm belgelerin teslim edilmesi sonucunda lüzumlu görülürse şubeden başka belgelerde istenebilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Ziraat Bankası konut kredisi ürünlerinden hangisine müracaat yapacağınızı belirlediyseniz size en yakın şubeye müracaatta bulunabilirsiniz. Şubeye gitmeye vaktiniz yoksa web sitesi üstünden de başvurunuzu gönderebilirsiniz. Hatta web şubesi kullanıcısıysanız fazlaca kısa sürede konut kredisi bölümünden müracaat yapabilirsiniz.

Bankanın mobil uygulamasına haiz olanlar ise Ziraat Mobil uygulamasından başvurular bölümünü kullanarak, konut kredi ürünlerinden birine müracaatta bulunabilirler. İnternet sitesi, web şubesi ya da Ziraat Mobil uygulaması için web erişiminiz olması gerekmektedir.

Eğer internete erişim sağlayamadığınız bir yerdeyseniz o halde davet merkezini arayabilirsiniz. Bundan dolayı banka alan kişi temsilcileri vesilesiyle da konut kredisine başvuruda bulunmayı sağlıyor. Veyahut web erişiminiz yok fakat yakınlarınızda Ziraat Bankası ATM’si var ise bankamatik kanalını da kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapağınız ön müracaat sonrasında talebiniz banka tarafınca incelemeye alınacaktır. Bu aşamada bilhassa ödemelerini zamanında meydana getiren iyi bir kredi müşterisiyseniz süreç sizin lehinize işleyebilir. Kredi müracaat girişi için lüzumlu belgeleri teslim etmeniz istenecektir. Sonrasında da kredibilitenize bakılarak ön onay verilir ve ekspertiz raporu için ödeme yapmanız istenir.

Raporun sonuçlanıp bankaya yetişmesi 1 ile 3 gün içinde değişmektedir. Bu rapor neticesinde banka, kredi talebiniz ile ilgili kati kararını vermektedir. Onay verilen krediler kullanımı için tapu ipotek işlemleri adım atar ve kredi ödemeniz yapılır…

Müracaat ve data için tıklayın.

Ek olarak Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here