Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

715
0

Çeşitli kredi imkânları sunarak, müşterilerinin nakit gereksinimlerini karşılayan Ziraat Bankası hem devlet kurumu olması sebebiyle hem de uygun faiz oranları sunmasıyla kredi başvurularında sık tercih edilen bir bankadır. Kredi alabilmenin ilk adımı olan kredi başvurusu, belirli bir vakit içinde sonuçlanmaktadır.

Sadece Ziraat Bankası kredi müracaat sonucu öğrenme için bu süreyi beklemek istemeyenler, bankanın sunmuş olduğu kanallar vasıtasıyla sorgulama yapabilirler. Ziraat Bankası kredi sorgulama ile ilgili ayrıntılara yazımız alt başlığında yer vererek, kişilerin netice öğrenme hakkında informasyon sahibi olmasını sağladık…

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Ne Vakit Sonuçlanır?

Ziraat Bankası genel emek verme sistemi öteki bankalarda da olduğu benzer biçimde kredi notunuzun, aylık toplam gelirinizin ve başvurduğunuz kredi türüne uygun olup olmadığınızın incelenmesine dayalıdır. Bu yüzden Ziraat Bankası kredi başvurusunda bulunduğunuzda yukarıda belirtilen kriterlerin incelenmesi için belirli bir zamana gereksinim duyulmaktadır.

Bu incelemenin ne kadar süre ile devam edeceği tamamen başvurduğunuz kredinin türüne gore değişmektedir. Şu sebeple konut kredisi benzer biçimde detaylı çözümleme gerektiren bir ürüne müracaat yaptıysanız, sürecin gereksinim kredilerine gore daha uzun olması olağandır.

Sadece Ziraat Bankası kredileri için bir genelleme yapmak gerekirse, averaj 1 ile 5 iş günü içindemüracaatınızın onaylanıp onaylanmadığı belli olabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Sorgulama

Ziraat kredi başvurum onaylandı mı diye merak eden tüketiciler, bankadan yanıt gelmesini beklemeden sonucu sorgulatabilirler. Bunun için bankanın herhangi bir şubesine giderek, kredi onaylarınız hakkında yetkililerden informasyon alabilmeniz mümkün.

Başvurunuzun onaydan geçip geçmediğini, yetkililer TC kimlik numaranız yardımıyla anında görüntüleyebilmektedir. Sadece şubeye gitmek için yeteli vaktiniz yoksa Ziraat Bankası kredi sorgulamaişlemlerinizde 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı satın alan hizmetlerini arayabilirsiniz.

Nerede olursanız olun, dileğiniz an ulaşıp informasyon alabileceğiniz satın alan hizmetleri kredi başvurunuz hakkında yönelteceğiniz sorulara anında cevap verebilir. Süratli bankacılık kanallarından kabul edilen telefon bankacılığı yardımıyla kolay bir halde Ziraat Bankası kredi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve başvurunuzun an itibariyle hangi aşamada bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Tarafımıza sıkça yöneltilen Ziraat Bankası SMS ile kredi sorgulama hakkında da şunu altını çizmeliyiz ki; bankanın hemen hemen SMS bankacılığı sorgulama hizmeti vermemektedir. Bu yüzden mesajla kredi başvurularınızı sorgulamanız ne yazık ki mümkün değil. Bu mevzuda bankanın herhangi bir yeni hizmeti olursa, yazımız güncelleyerek siz kıymetli okurlarımıza bilgilendirme yapılacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here